Kontakt og åbningstider

Her finder du kontaktoplysninger på ledelsen, det administrative personale, børnehave, skole og SFO.

Borbjerg Skole

Bukdalvej 1
7500 Holstebro

Kontakt

Hovednummer tlf.: 9611 5700

E-mail: Borbjerg.Skole@holstebro.dk

EAN-nr.: 5798 0046 21516
CVR.: 2918 9927

Ledelse

Skoleleder

Martin Faurholt
Tlf.: 9611 5701
Mobil: 4059 7050
E-mail: martin.faurholt@holstebro.dk

Viceleder

Lene Brunebjerg Jensen
Tlf.: 9611 5710
Mobil: 2142 6334
E-mail: lene.brunebjerg.jensen@holstebro.dk

Administrativt personale

Sekretær

Hanne Moesgaard Jensen
Tlf.: 9611 5700
E-mail: hanne.m.jensen@holstebro.dk

Teknisk personale

Teknisk serviceleder

Steen Bjerrum
Tlf.: 9611 5705
E-mail: Steen.Bjerrum@Holstebro.dk

Borbjerg Børnehave

Bukdalvej 3
7500 Holstebro

Kontakt

Hovednummer (Kontoret) tlf.: 9611 5715
Pædagogerne tlf: 9611 5714
E-mail: Borbjerg.Boernehave@holstebro.dk

Åbningstider

Mandag - torsdag: 6.20 - 16.50 
Fredag: 6.20 - 15.50

Borbjerg SFO 1

Kontakt

Tlf.: 9611 5709

Åbningstider - morgen

Mandag - fredag: 6.30 - 8.00

Åbningstider - eftermiddag

Mandag og onsdag: 13.00 - 17.00
Tirsdag og torsdag 14.00 - 17.00
Fredag: 13.00 - 16.00

Borbjerg SFO 2

Kontakt

Tlf.: 9611 5711

Åbningstider

Mandag og onsdag: 13.00 - 17.00
Tirsdag og torsdag: 14.00 - 17.00
Fredag: 13.00 - 16.00

Borbjerg SFO 3

Kontakt

Tlf.: 9611 5711

Åbningstider

Mandag og onsdag: 13.00 - 17.00
Tirsdag og torsdag: 14.00 - 17.00
Fredag 13.00-16.00

Juniorklub

Kontakt

Tlf: 9611 5711

Åbningstider

Mandag: 14.00 - 17.00
Torsdag: 17.30 - 20.30

Sundhedspersonale

Sundhedsplejerske

Lisbeth Hillebert 
Mobil: 2160 6189

Ressourcepersoner

Inklusionsvejleder

Helle Bjerre Bræmer-Jensen
Tlf.: 2282 7779
E-mail: Helle.Bjerre.Braemer-Jensen@holstebro.dk

PPR psykolog

Ditte Bruun Enevoldsen
Tlf.: 9611 5274
E-mail: ditte.bruun.enevoldsen@holstebro.dk

Skole- og dagtilbudssocialrådgiver

Louise  Pedersen
Tlf.: 2091 4094
E-mail: Louise.pedersen@holstebro.dk

Resource pædagog

Lene Svanholm Larsen
Tlf.: 4047 4969
E-mail: lene.svanholm.larsen@holstebro.dk   

Tale- og hørekonsulent

Lotte Meklenborg
Tlf.: 9611 5278
E-mail: lotte.meklenborg@holstebro.dk

keyboard_arrow_up